Учням




Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.


Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускай. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).

Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

Думай тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Читай завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

Не засмучуйся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Заплануй два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.


Електронний репетитор з математики 
(список корисних сайтів )

http://sites.google.com/site/matematikaonlajn Сайт присвячено підтримці вивчення математики в загальноосвітніх навчальних закладах України.

http://mathedu.ru  Інтернет-бібліотека. Тут можна безкоштовно завантажити електронні книги та статті з математики, методики викладання та історії освіти.


http://www.formula.co.ua Математика для школи.


http://www.math.ru  На сайті ви знайдете книги, відео-лекції, цікаві математичні факти, різні за рівнем і тематикою завдання, історії з життяматематиків — все те, що допоможе поринути у дивовижний і захоплюючий світ математики.


http://www.mccme.ru Московський центр безперервної математичної освіти.


http://www.etudes.ru На сайті представлені етюди, виконані з використанням сучасної комп'ютерної 3D-графіки, захоплююче і цікаво розповідають про математику та її додатки, серед яких цікаві науково-популярні розповіді про сучасні завдання математики та мультфільми, що по-новому розкривають відомі сюжети.


http://www.mathnet.ru  Інформаційна система Math-Net.Ru — це загальноросійський математичний портал, що надає російським і закордонним математикам різні можливості в пошуку інформації про математичне життя в Росії.


http://www.dpva.info  Інженерний довідник.


http://mathworld.ru Світ математики.


http://webmath.exponenta.ru   Сайт самостійної студентської роботи. Обов’язково відвідайте.


http://exponenta.ru  Освітній математичний сайт.


http://www.geogebra.org  Сайт системи динамічної комп'ютерної математики GeoGebra.


https://sites.google.com/site/geogebravukraieni  GeoGebra в Україні.


https://sites.google.com/site/geogebrachernigiv   Центр GeoGebra „Інститут GeoGebra Чернігів, Україна".


https://sites.google.com/site/biblkompmod   Бібліотека комп'ютерних моделей.


https://sites.google.com/site/biblkompmodelej   Бібліотека комп'ютерних моделей (на російській мові).


http://kafinfo.org.ua/geogebra   Інститут GeoGebra Харків, Україна.


http://www.dl.bsu.by/course/view.php?id=426  Мінський інститут GeoGebra, Білорусь.


http://www.geogebratube.org   GeoGebraTube.


http://gmt.org.ua ( http://gp.gmt.org.ua та http://3d.gmt.org.uahttp://mathforum.at.ua Сайти Комарівського В'ячеслава Дмитровича, студента інституту математики фізики і технологічної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.


http://mathematicsbhilai.blogspot.in   Блог Sanjay Gulati „Математична академія" (мова англійська).


http://www.dgeometry.ru   Динамічна геометрія для школи.


http://www.mathege.ru  Відкритий банк завдань з математики.


http://karmanform.ucoz.ru  Карман для математика.


http://ilib.mirror1.mccme.ru Невелика фізико-математична інтернет-бібліотека. Обов'язково завітайте.


http://www.problems.ru Інтернет-проект „Задачі" призначений для вчителів і викладачів, як допомога при підготовці уроків, гуртків та факультативних занять у школі.


https://sites.google.com/site/visualmatem Сайт творчо працюючих вчителів математики.


http://www.fxyz.ru  Формули з математики.


http://www.comp-science.narod.ru  Вчителям інформатики та математики та їх допитливим учням.


http://mathurl.com  Вставка LaTeX — формул.


http://livegeometry.com  Live Geometry — вдосконалений онлайн-аналог DG.


http://webmath.exponenta.ru  Для тих хто вивчає та викладає математику.


http://eek.diary.ru/p148941323.htm  Сторінка І.Ф. Шаригіна.


http://www.ega-math.narod.ru Сайт „Математика цікава для мене".


http://kafinfo.org.ua/index.php/mathematika/matematyka/187  Інтернет-ресурси з математики.


http://kafinfo.org.ua/index.php/mathematika/matematyka/185  Посилання на сайти присвячені математичним пакетам.


https://sites.google.com/site/vcitelumatematiki  Сайт для методистів РНМЦ, методистів-кореспондентів та вчителів математики.


http://math.teacher.msu.ru  Асоціація вчителів та викладачів математики.


http://matematika21vek.ucoz.ru  Математика XXI сторіччя.


https://sites.google.com/site/gradient19sdn  Сайт вчителів математики 19 школи м. Дніпропетровська.


http://urokimatematiki.ru  Математика, презентації до уроків математики, відеоуроки (на російській мові).


http://mathlessons.ucoz.com  Мультимедійна дошка на уроках математики в 5-6-х класах.


http://www.3dg.com.ua  Інтерактивні 3D моделі.


https://sites.google.com/site/spilnotamatematiki   Мережева спільнота вчителів математики міста Києва.


http://www.wolframalpha.com   Розв'язування математичних задач, онлайн (англомовний сайт).


http://eek.diary.ru/p166990352.htm  Книжкові полиці спільноти DIARY.


http://www.kokch.kts.ru/math  Тести з математики (на російській мові).


http://ist-matemat.at.ua  Історична мозаіка в математиці.


http://www.shevkin.ru  Математика. Школа. Майбутнє.


http://www.geometry.ru   Геометричний сайт.


http://eek.diary.ru  Містить велику бібліотеку літератури присвяченої математиці та її викладанню.


http://hijos.ru  Сайт „Математика, яка мені подобається".


http://www.wolframalpha.com  Wolfram|Alpha.


http://www.school.ioffe.ru   Фізико-технічна школа академічного університета.




Комментарии